Etapa Újezdec - Moravská Třebová - cyklistika - BT2000


         Mapa č. 14
Sraz:
pátek 13.8.2021 9:00 v místě startu, přijďte včas, na nikoho se nečeká
Start:
Stadion Slovanu na ul. Nádražní
Cíl:
Moravská Třebová - Stadion Slovanu
Profil:
Profil neznámý
Doporučení:
silniční,trekking,cross,mtb, cyklistickou přilbu, lepící soupravu a potřebné cyklistické nářadí
Poznámka:
Koná se o víkendu 13. až 15. srpna, ubytování v rodném domě Petra Šestáka (p6). Upřesnění: doprava - dle domluvy účastníků, ubytování - v rodné chalupě p6, vzít si karimatku a spacák, strava - individuální, na PÁ a SO večer se v případě zájmu koupí hromadně maso a klobásy na gril. Vše ostatní dle uvážení účastníka.

Orientační plán:

1.
pátek: přejezdová etapa a to ve třech hlavních skupinách: cyklo (1 - odjezd cca v 9.00 z MT - Konice - Koryčany, 2 - odjezd cca ve 13 z MT - Vyškov - Koryčany) a 3 - auty podle domluvy posádek aut
2.
sobota: společná etapa podle plánu Pavla Matušáka a nebo individuální podle vlastního plánu (start v 9.00)
3.
neděle: se ještě uvidí, dle domluvy účastníků (start v 9.00)
Zájemci potvrzujte svou účast u VD pro evidenci zájmu a hlídání kapacity chalupy (nikdy nebyla naplněna, tak se přihlašujte).
Hodnoty:
Délka:
153 km
Čas:
10:20 hod.
Rychlost:
14.81 km/h
Účast:
6 bikerů
(Vladimír Dokoupil, Petr Šesták, Petr Motl, Pavel Matušák, Milan Koutný, Karel Čarný)
Itinerář:
Neznámo kam

Komentáře k etapě
 
Petr Motl

Ahojte.
Na sobotu je naplánovaná etapa na Velkou Javořinu.

Ráno na kolech přesun na vlak do Bzence (15km)
8:50 z Bzence vlakem do Javorníka nad Veličkou

https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/prehled/?p=Fyb5SSWpsOpfNdTbad2ENK5UbPC5ckqiV0jLY2NAzcmrtzIeQ 8LMVdhY0e5KtJcJ6jqNluZQjxAjy:Vh0WypCLRp9q1hDTr6i3zDUFq.r::jjJEKAWohpNNADrkXTUN9m:bXKFSdfTg-

https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/vysledky/?date=14.08.2021&time=08:50&f=Bzenec&fc =1&t=Javorn%C3%ADk;%20Hodon%C3%ADn&tc=1


Pak na kole na Velkou Javořinu 17.7km 650m převýšení).
https://mapy.cz/s/canugaseka


A zpět potom možno na kole do Újezdca (54km)
https://mapy.cz/s/fulozozuro

Nebo možno částečně vlakem.


Tak kdo chce poznat nová místa hlaste se.
Peťa Šesták hlásí, že má na své ubikaci nové pohodlné postele (celkem 12), takže se nebudete muset válet po zemi.

09.08.2021, 10:16 2021

Vladimír Dokoupil
Qěták

Etapa Újezdec je za námi a byl to opravdu fajn víkendový pobyt, během kterého jsme absolvovali tři pěkné etapy: 1.etapa 13.8. Újezdec - Kyjov - Bukovanský Mlýn - Koryčany - Ú. výkon 58 km / 3.45 h., 2.etapa 14.8. Ú - Veselí nad Moravou (přesun auty) - VnM - Zámečnické Mlýny (cyklobus) - ZM - Vápenky - Velká Javořina - Horní a Dolní Němčí - Hluk - VnM (kola) výkon 57 km / 3.45 h., 3.etapa 15.8. Ú - Boršice - Buchlov - Buchlovice - Stříbrnice - Ú výkon 38 km / 2.50h. Podrobné hodnocení nechám na ostatních účastnících etap. A na závěr ještě odkaz na pořízenou fotodokumentaci: http://bt2000.rajce.idnes.cz/2021_08_13-ujezdec/

16.08.2021, 10:41 2021

 
Milan Koutný

Bylo to BOŽÍ. Přez potíže s montáží nosiče kol, následovanou poruchou auta, jsme si nenechaly zkazit
víkendovou etapu. Překrásné výhledy,kopečkov,
nahoru a dolů.

18.08.2021, 21:25 2021

 
Petr Motl

Výborná etapa s bezvadným počasím.
V pátek jsem vyrazil pohodovým tempem po své oblíbené trase směr Březina > Bělá > Smolná > Velké Opatovice > Úsobrno > Horní Štepánov > Buková > Protivanov > Niva > Otinoves > Odrůvky > Studnice > Rychtářov > Vyškov > Manerov > Bohdalov > Kozlany > Milonice > Nesovice > Snovídky > Nemotice > Mouchenice > Koryčany.
Obědová zastávka v Bohdalově s výborným guláškem neměla chybu díky čemuž jsem zdolal snovídský i koryčanský kopec bez potíží.
Na koryčanském kopupališti jsme se postupně sešli ve finální sestavě Petr Šesták a Pavel Matušák, kteří dorazili od JV. Vláďa Dokoupil a Milan Koutný od JZ a Kája Čarný od severu(Prostějov). Padlo pár Dudáků a několik délek bazénu. Zkrátka 4 hodinová regenerace na koupáku v Koryčanech mi pak dodala další energii pro překonání posledních prevýšení v okolí Cimburku.
Den byl ukončen altánkovým kulinářským uměním P6 a popíjením políčské 11° z vlastního soudku doplněného "kostkou".

Záznam etapy:
https://www.sports-tracker.com/workout/motl/6116b1a63e81d03e75c7a024

Pro sobotní etapu jsme nakonec zvolili přepravu cyklobusem z Veselí nad Moravou do Zámečnických Mlýnů. Vše bylo perfektně naplánováno. Ovšem se zdržením způsobeném startováním vozu bikera PŠ pomocí kabelů MK jsme moc nepočítali a tak jsme cyklopřívěs za autobusem stihli naložit jen díky diplomatickému umu Matúša, kterýžto zdržoval řidiče autobusu aby sečkal pár minutek než dorazí ostatní účastnici. Vyjednávání však bylo mařeno někerými cestujícími, zejména pak místním obkladačem, jež měl namířeno na fušku a námi způsobené zdržení ho brzdilo v jeho výkonu.
Jak se však později ukázalo, určitý výkon, zhruba dvoupromilový již tento pracant dokázal před nástupem do vozu.
Stoupání na Javorinu bylo docela drsné, zvláště když nás předjížděla děvčata vybavená elektrokoly. To již někteří uvažovali že je nejvyšší čas přesedlat na ebiky. Nakonec byl vrchol zdolán a odměnou byl Bernard na Holubyho chatě. Hned nám taky přišla SMSm že máme vyplnit registrační formulář, který jsme chtěli vyplnit v klidu večer po návratu, ale klid se nedostavil.
Cesta z Javoriny do Veselí na Moravou vedla krásnými cyklostezkami. Díky lokální bouřce v oblasti Ostrožské Lhoty jsme se stali účastníky oslav 650 let obce a pochutnali si zvěřinovém guláši připraveném místními myslivci.
Večer jsme zavítali do ujezdecké hospůdky, protože jsme zjistili, že soudek zel prázdnotou a po návratu P6 předvedl variaci svého kuchařského umu a poté i hudebního. Letos to bylo bez šmidlikání a tedy klasické blues a další kytarové formáty

Záznam etapy:
https://www.sports-tracker.com/workout/motl/6118b5403d040f526d638436

V neděli bylo vyhověno přání našeho externího člena Káji a vydali jsme se opět do kopců. Tentokráte směr hrad Buchlov. Zastávka v Boršicách u rodiny P6 nesměla chybět. Kolem Smraďavky jsme profrčeli a zastavili jsme až u skal Zbojník a Karlova skála. Na Zbojníku právě probíhal vycvik mladého horolezce, z jehož otce se vyklubal spolupracovník Matúša. (A takovýchto náhodných setkání rodáků proběhlo několik). P6 vyzkoušel také zdolat skálu (viz obr.) ale museli jsme uznat, že ve vaření je lepší. Na Karlově skále si zase zaskotačil Kája.
Na hradě probíhala právě hudební produkce skupiny Štrůdl do které se zapojil opět nesmírně aktivní P6. A posilněni pěníky jsme se vraceli zpět s obědovou zastávkou v Buchlovicích a kochačkou z rozhledny Doubí.

Záznam:
https://www.sports-tracker.com/workout/motl/61190e9338537f4d349cff5a

Zkrátka velice výživná etapa, na které jsem shodil i nějakéto kilo, což bylo i cílem.

22.08.2021, 11:17 2021

Zde napiš svůj příspěvek
Login: Nápověda pro bikery BT2000 *
Heslo: Nápověda pro bikery BT2000 *
Jméno: *
E-mail:
Text příspěvku: *
jsou povoleny tagy:
<b>pro tučný text</b>
<i>pro italiku</i>,
můžete psát i odkazy ve tvaru:
www.neco.cz nebo
http://neco.neco.cz
* - povinný údaj
* - login a heslo zadávej, jen pokud jsi se zúčastnil této etapy a chceš za příspěvek získat bod do soutěže o trikot (pokud budete přihlášen, není potřeba zadávat login a heslo)